Tréninkový program

 
V prvotní fázi výcviku pracujeme s reakcí koně na tlak ze země - chceme uvolněnou a ochotnou  reakci.
 Příprava ze země je velmi důležitá, a začínáme jí s každým koněm bez rozdílu věku a stupně přiježděnosti.
Trénink koně směřujeme k tomu, vybudovat koňskou osobnost, spolehlivého koně který ochotně reaguje na tlak a zvládá krizové situace s klidem ( důvod k poplašení, úprku, vykopnutí, poskočení) kůň by měl reagovat tak, že se povolí a zůstane stát. 
 
 
V další fázi se zaměřujeme na samotnou práci ze sedla, na kterou byla pečlivá příprava v počátku tréninku. To znamená, že při obsedání zřídka kdy nastane problém. Koně na jezdce nereagují překvapeně, naopak už zvládají reagovat na základní pobídky jako je rozejití, zastavení a zatočení.
V této fázi kůň "nabírá kilometry" a zvyká si na pohyb ve všech chodech s jezdcem, chytá stabilitu, učí se držet tempo a směr. Prohlubuje se spolehlivost, přiježděnost koně.
 
Dále je na řadě pokročilejší drezurní práce. Opět navazujeme na práci ze země, kůň se učí být prostupný tlaku ve všech směrech a chodech, pracuje se hřbetem a krkem, začíná se pracovat na manevrech.
 
 
 
Výcvik dobře přiježděného koně zabere měsíce, někdy roky pravidelné práce. Každý má rozdílné cíle, možnosti, požadavky. Podle nich se odvíjí individuální trenink.